Kvalitní v každé vrstvě

Materiály ve stélce Birkenstock®

View: BIRKENSTOCK footbedJen to nejlepší je dost dobré pro originální stélku BIRKENSTOCK®.

Při výběru surovin vybírá Birkenstock® ty nejkvalitnější materiály:

Latexové mléko z kůry gumovníku je v několika krocích a pod přísnou kontrolou zpracováno na pojidlo, která váže korkový granulát - základ Birkenstock® stélky. Vzhledem k vysokému stupni pružnosti a pevnosti v tahu, udržuje latex stélku pružnou a zaručuje jí dlouhou životnost.

Jutové vlákno je nejprve pečené, poté loupané a česané, na závěr vyčištěné. Vlákna jsou pak vláčná a mohou z nich být utkané jutové textilie, které se používají pro stabilizaci našich stélek, které díky nim výborně absorbují vlhkost.

Není korek jako korek

View: raw corkNež je korek vhodný pro Birkenstock® produkty, musí projít mnoha promyšlenými výrobními kroky, až dosáhne prémiové kvality. Každých 9 let se pod přísným dohledem sloupne z korkového stromu svrchní vrstva kůry o tloušťce nejméně 5 cm.
Aby byla zajištěna hygienická nezávadnost korku, vaří se nejdříve kůra ve velkých kádích naplněných vodou. Pak je nakrájena na proužky, z nichž se vyráží jakési „zátky na lahve“. Korek je tajným patentovaným postupem děrován, až se dosáhne malých zrn. BIRKENSTOCK® používá pouze nejčistší a super lehké korky nejvyšší kvality. Při výrobě světově proslulé stélky využíváme všech výjimečných kvalit přírodního korku - vysoký stupeň pružnosti, vynikající tlumicí vlastnosti, vynikající izolační vlastnosti proti teplu, chladu a vlhkosti.

Latex

Latex je přírodní pojivo naší korkové stélky. Jeho sklizeň se provádí pečlivým a citlivým způsobem, aby byl zachován ekologický cyklus stromů gumovníku.

Juta

Juta se používá k stabilizaci naší stélky a pro lepší absorpci vlhkosti. Rostliny pro výrobu juty jsou speciálně pěstované právě pro tento účel.